V pátek 31. května 2024 máme na prodejně otevřeno pouze 8,00-11,30. Děkujeme za pochopení.

Porovnání prken andro Treiber Ondřejem Horákem!

Ahoj,

napsal jsem pár slov k Treiberu G do vlákna, které jsem dříve založil pro andro Treiber na tt-fóru. Neberu to jako nějakou recenzi, spíše pár pocitů/srovnání s oblíbeným andro Treiber FI.

Váha je krásných 86 gramů. ST držátko je příjemné. Hráno s potahy Hexer SFX série, které na něm zatím zůstávají. Prkénko se od počátku jeví v podstatě, jak uvádí výrobce. Taková snaha o nalezení kompromisu mezi rychlostí a kontrolou. Jak se dalo očekávat, tak glassfiber je trochu elastičtější, čímž i prkno není tak tuhé. Při větším záběru se přidává síla katapultu. Prkénko má vyšší ostrý zvuk, středně vyšší oblouček.

Stručné srovnání:
Rychlost: FI < G
Kontrola: FI > G
Spin: FI = G
Pružnost: FI < G
Tuhost: FI > G
Katapult: FI < G

Tím, že na něm mám potahy nižší rychlosti (navíc FH i BH v 1,9), mi drobný flex až tak nevadí. Vibrace, na které jsem dost ras, tu lehké jsou. Ale ještě v takové konstruktivní míře, nejsou pro mě rušivé.
U stolu hraje přesně. Chybky vznikaly snad spíše z nezvyku. Největší devíza je v aktivní nátlakové hře. Dalo by se i říci že ostřelování ze střední až delší vzdálenosti je o krapet zábavnější než s hlavním Treiberem FI, který hraje stabilněji a příliš v tomhle ohledu nepomáhá.
Nicméně Treiber FI je pro mě stále číslo 1. Hlavně co se týče soutěžního hraní, kde tu stabilitu, předvídatelnost a kontrolu oceňuji více.

Treiber G je ale určitě velice zajímavé (i vzhledem k neskutečné výprodejové ceně), celkově vyvážené prkénko. Oproti karbonům a ALCčkům mi přijde, že má blíže k dřevěnému feelu, ale umělé vlákno se odráží na dalších jeho vlastnostech.

OH