DOVOLENÁ od soboty 20. 7. do úterý 30. 7. 2024! Poslední balíčky budeme balit v pátek 19. 7. v deset hodin ráno.

Recenze na botky andro Cross Step od Ondřeje Horáka!

Recenze na nové boty andro Cross Step od našeho stálého recenzenta Ondřeje Horáka!

Recenzovat nějak do hloubky boty je asi trochu složitější než sledovat dané charakteristiky (a kategorie) potahů, které prostě mají nějaký spin, rychlost apod. Nicméně zde je pár postřehů po takřka třítýdenním využívání těchto nových stolně tenisových bot značky andro.

Výhodou je, že jako vše co andro dělá, jde o produkt od stolních tenistů pro stolní tenisty. Tedy od lidí, kteří aktivně hrají stolní tenis na vysoké úrovní a sami znají potřeby hráčů nejen teoreticky. Což zrovna u obuvi může být velkou výhodou. 

bota

Boty jsou ve dvou barevných provedení – černá s reflexní žlutou a bílá s modrou. Velice zajímavě vypadá konstrukce podrážky, která je tvořena hned třemi odlišnými materiály. Bílý střed je velice tvrdá hmota (zřejmě anoncované TPU+), která dodává botě vysokou stabilitu a potřebnou tuhost v místě klenby chodidla. Žlutý materiál je podstatně měkčí a poddajnější „pěna“, která jednak dodává botě na pohodlnosti a jednak pomáhá noze při silném záběru a došlapu. Třetím materiálem je klasická guma tělové barvy, kterou jsme zvyklí vídat na sálové obuvi. Guma není příliš tvrdá (což se mi u bot občas stalo) a má velice dobrý grip jak na taraflexu, tak na obyčejných parketách. Podrážka má navíc 4 průduchy (3 malé, kulaté; 1 velký kapkovitý), které by měly pomoci udržet nohu odvětranou. Velký průduch je určitě i designový prvek, kterým je možné nahlédnout „dovnitř“ boty.

podrazka_beton

Svrchní strana boty je vpředu tvořená jednodílným pláštěm s matnou povrchovou úpravou. Bota má i shora spoustu průduchů sloužících k odvětrávání. Klasické tkaničky doplňuje pár lesklých detailů, které dodávají botám hi-tech look. Pata je zpevněná dalšími vrstvami stejného materiálu. Uvnitř se nachází zajímavě tvarovaná vložka, která pomáhá držet správný tvar chodidla. 

boty_beton

  • Boty jsou od prvního obutí velice pohodné a zevnitř hodně vyměkčené.
  • Velikost odpovídá klasickým evropským velikostem.
  • Horní materiál vypadá dostatečně kvalitně, po třítýdenním (3x týdně) užívání nejeví žádné výrazné známky opotřebení.
  • Některé TT boty mají tendenci praskat v místě ohybu „za špičkou“, což zde vypadá dobře podchycené.
  • Na látce se udělaly lehké drážky v místě ohybu, ale materiál vypadá pevně.

Celkově se za mě jedná o povedenou, pohodlnou botu, která vypadá, že jednak něco vydrží, jednak díky větrání zatím netrpí zápachem.
Určitě ještě více ukáže delší čas, ale zatím super. A cena – přijde mi, že i ta je únosná.  

Díky a těším se na nějaké pokračování.

OH