DOVOLENÁ od soboty 20. 7. do úterý 30. 7. 2024! Poslední balíčky jsme zabalili v pátek 19. 7. v deset hodin ráno, další budeme balit až ve středu 31. 7. 2024. Děkujeme za pochopení.

Recenze na nové potahy andro - Hexer Grip a Powergrip!

Jak ohodnotil nové potahy značky andro náš stálý recenzent Ondřej Horák?

"S pozdravy a díky posílám i pár svých dojmů z Hexerů.

Dneska se detailněji podíváme na dvě horké novinky od značky Andro. Jsou jimi potahy řady Hexer - Grip a PowerGrip. Nové Hexery jsou dalším vývojovým stupněm, který v sobě snoubí to nejlepší z předchozích řad Hexer a Rasant. Oba tyto potahy byly uvedeny na trh koncem srpna a slibují nám nové řešení toho našeho plastového problému. Konkrétně tyto potahy mají topsheet, tedy vrchní gumu, vyrobený ze 100% přírodního materiálu. Tento trend už nějakou chvíli nastupuje a kromě samotného Andra se můžeme s přírodní gumou setkat třeba u Xiomu (Vega Pro) nebo Stigy (Mantra série). Potahy spadají do ESN produkce, jsou to tedy Tensory.

Andro Hexer Grip je potah s pórovitou houbou o tvrdosti 45 stupňů a signifikantní zelenou barvou. K dispozici jsem měl červený čtverec, síla houby 1,9 mm a váha 66 gramů. Andro Hexer PowerGrip je jeho silnější sourozenec, jehož nejvýraznější papírový rozdíl je v tvrdší houbě. Ta má 47,5 stupně, drobnější póry a samozřejmě také zelenou barvu. K testu jsem měl v ruce černý čtverec, houba 2,1 mm a váha 70 gramů. Obal potahů je klasický, černá barva a design sedí ke stylizaci řady Hexer do černokněžnického či až pekelného nádechu. Cením funkční a zřetelné barevné rozlišení variant. Už při prvním čtení o potazích jsem trochu zajásal, protože kombinace 47,5 na FH a 45 na BH je pro mě v podstatě ideál vyvážené pálky. Popis tak trochu odrazí i srovnání s TSP Super Ventus a Victas V > 01 Stiff, se kterými hraju. Potěšil mě především Hexer Grip, protože tento potah alespoň pro mě vyplňuje mezeru v řadách Rasanterů.

Potahy jsem testoval na sedmivrstvém celodřevu Butterfly SK7. Lepeno TSP Bio Fixem bez dalších úprav. Už první postřeh po ořezu, potahy jsou lehčí než jeho výše zmíněná konkurence, dohromady pálce přidali rovných 100 gramů. A teď ke hře.  První pocity ze hry při rozpinku byly pozitivní. Potahy splnily takřka do puntíku, co bych čekal. Hrály naprosto stabilně, vyváženě. Spinový potenciál potahů je obrovský přesně tak, jak tvrdí jedno z mott "magic spin". Co do tuhosti bych řekl, že je vrchní guma na spodní hranici střední tvrdosti, není lepivá, ale je celkem přilnavá. Topspiny se hrají opravdu snadno, velice jistě se mi hrál otvírací topspin z BH. Celkově bych řekl, že v BH mi s ním vzrostla jistota v topspinové hře. Grip mi přijde trochu pomalejší a "mazlivější" než Stiff, který je přímější. Spin je z obou potahů výborný, s Gripem se hraje o něco snadněji. Stiff má zřejmě o něco jistější aktivní blok, ale rozdíl není diametrální.

Topspin z FH strany se mi od počátku hrál tak nějak přirozeně, kontratopspiny se zahryznou a s využitím příchozí energie celkem lehce dostanete jedovatý míček zpět k soupeři. Hexer PowerGrip je v tomto směru Super Ventusu celkem podobný. Není problém zahrát rozmotaný kopec, ale přijde mi, že silnější stránka potahu je v tvrdším úderu, při kterém se jako bonus ozve uspokojující cvaknutí. Co se týče dostřelu, tak hodně bude záležet na prkně, na kterém jsou potahy nalepené. Na celodřevu se mi zdál ideální prostor spíše blíže u stolu až ve střední vzdálenosti. Obecně u obou potahů (a ještě obecněji nejen těchto dvou potahů) mi přijde, že čím důrazněji hrajete do balónku a čím hlouběji se míček do potahu/k dřevu dostane, tím je úder jistější. Například u BH kontradrivů chodí na stůl tak ostré míče, jaké bych tam pouze vlastní energií prostě nedostal. Naopak, když jsem v dlouhé výměn     polevi  l, protože jsem chtěl zahrát jen na jistotu, stávalo se mi, že míč prostě nedoletěl. Ač to třeba při prvním vyznění nemusí působit úplně pozitivně, tak to myslím jako obrovské plus. Potahy do velké míry hrají to, co do nich dáte, což je podle mě super. Rozhodně vnímám lépe nedopinknout míč, protože jsem úder zahrál napůl nebo si ho na poslední chvíli rozmyslel, než překvapené kroucení hlavou nad neočekávaným trampolínovým efektem. 

U pinku a čopu jsem (zase asi i díky zvyku na podobné potahy) neměl větší problém se adaptovat. Ač to zřejmě nebude dominanta hráčů, kteří budou volit tyto potahy, tak podržet míček pasivnějším úderem není problém. Jak jsem psal už v počátku, potahy nijak nekopaly, hrály stabilně. Vlastně je dobře možné, že Hexer Grip v nejnižší tloušťce 1,7 mm by díky vysoké kontrole mohl najít uplatnění i na pálce nejednoho obranáře.

Závěrem. Nová řada Hexer přináší kvalitní útočné potahy pro dobu plastovou. Měkčí Hexer Grip je lehce pomalejší, s výbornou kontrolou a lehce vyšším obloučkem. Má vyšší toleranci chyb, špatného postavení a nedokonalého zahrání. Ideální potah pro hráče, kteří se rozvíjí a chtějí zvýšit jistotu a sebevědomí v úderu, který pilují. Hexer Powegrip je rychlejší, ostřejší s trochu nižší dráhou letu. Opravdu je to rychlejší brácha Gripu, potahy jsou si pocitově blízké.  

Jedním slovem - Hexcelentní

Ještě jednou díky Sport spinu za další kvalitní materiál a budu se těšit zase někdy. 

Ondřej Horák."

Zaujaly Vás tyto dvě novinky, můžete si je vyzkoušet i Vy - nyní za akční cenu 700 Kč/kus!

potahy

 

 houby