Jsme zpět z dovolené a fungujeme klasicky - pondělí-pátek 8-14 hodin.

Recenze na nový TSP Super Ventus od Ondřeje Horáka!

Ondřej Horák, jeden z vítězů naší soutěže, otestoval novinku TSP - potah Super Ventus!

Zde jsou jeho názory a zkušenosti!

 

"Zdravím, 


tak jsem se dostal při tréninku k prvnímu testu TSP Super Ventus. 


Testován černý potah v max síle houby, převážně na FH straně. Nalepeno na arylátkarbonové DHS H301 (katalogově OFF++, pocitově maximálně tak OFF) lepidlem TSP Bio Fix. 

Jde tedy o horkou novinku z dílny této japonské značky (s německou spoluprácí), která se právě dostala na evropský trh. Balení je pro dnešní ; dobu c elkem klasické, čisté a funkční. Potah po vybalení nebyl nijak výrazně cítit (tovární tuning). Topsheet je nelepivý, celkově jde o ESN potah. Houba je výrazně růžová s množstvím velice drobných pórů. Právě houbu výrobce uvádí jako inovovanou novým Optimized Rotation Conceptem, tedy podporou větší rychlosti a spinu oproti svým předchůdcům. Uváďěnou tvrdost od výrobce jsem nikde nenašel, ale tipoval bych něco okolo 47°? Pocitově bych potah zařadil někam mezi středně tvrdé gumy.

Při hře se potah choval stabilně, dalo by se říci, že zcela vyváženě. I když mám v rukou MAX variantu, vůbec potah nepůsobí houbovitým dojmem. Topspiny se hrají snadno, řiditelně. Potah disponuje dobrou dynamikou, většina aktivně hraných úderů chodí k samému konci desky stolu. Topsheet má velice dobrý grip, takže otvírací topspin proti chopu není problém. Letová křivka míče je střední, spíše nižší. Kontratopspin funguje výborně, pokud člověk opravdu dobře stojí a hraje úder naplno. Pak z potahu létaly nepříjemné spinové míče nízko nad sítí. 

 

Krátká hra u sítě jde se Super Ventusem bez větších potíží, jen je kvůli silnému gripu třeba vnímat, co od soupeře přichází. Při špatném přečtení mi několikrát míč skončil v síti, ale to bylo spíše vlastní nepozorností. Pozitivní je, že potah v těchto úderech na pocit výrazně nekope a nestalo se mi snad ani jednou, že by míč napruženě a nepředvídaně vykopl. Katapult efekt není příliš výrazný a dalo by se říci, že spíše pomáhá v pasivně či nedostatečně silně zahraných úderech. V aktivní hře nebyl rušivý.

 

Navzdory velké rychlosti je hra se SV dobře kontrolovatelná a celkem bez větších problémů se mi dařilo z aktivního topspinu přejít do pasivnějšího chopu/pinku (při hře do trávy). Velice dobře se s potahem při rozehrané výmeně hrál tvrdý drive/smeč. Bez větších problémů míč končil vícekrát po sobě (když se soupeři podařilo) na stole.
Podání se dá zahrát krátké na cit, ale jsou asi potahy, ze kterých jsem co do spinu dostal o něco více.

 

Celkově jde o vyvážený OFF+ potah té aktuální generace, která se stále snaží najít alternativu za Tenergy. Tento potah může být pro spoustu lidí výborná a nebezpečná zbraň, ale v každém případě platí, že je to potah pro hráče, kteří jsou již technicky vyspělejší a mají správný pohyb. Potah není tak nekompromisní k chybám jako některé jiné zmiňované alternativy, zároveň ale velké odpouštění chybiček a samohraní také čekat nelze. Při hraní jsem si na něj zvykl takřka po pár odehraných balóncích a přechod z aktuálně používaného Bluefi re M1 ne byl vůbec drastický. Super Ventus je povedený útočný potah, který podle mě nezarmoutí žádného spinově orientovaného útočníka.

 

Předpokládám, že se potah trochu rozbouchá a jeho vlastnosti se ještě malinko rozehrajou a rozvinou, tak uvidíme až dostane větší prostor. 

Ještě jednou díky za možnost vyzkoušet tenhle nový materiál a budu se v budoucnu těšit na něco dalšího. 

 

Ondřej Horák"

 

Ondřejovi děkujeme a těšíme se na případnou další spolupráci!

 

Chtěli byste se i Vy podělit o dojmy ze hry s absolutními novinkami na trhu?
Je andro, Tibhar, XIOM, TSP nebo Victas Vaše oblíbená značka?
Zaujal Vás nějaký potah případně prkno a nechcete si to nechat pro sebe?

Pak nám neváhejte napsat na info@sportspin.cz!

Dárek Vás pak nemine! :-)

 Horak_Ventus

 

IMG_20180312_213648_875