Recenze na potah hybridní novinku značky VICTAS!

Tentokrát nám svoji recenzi napsal pan Bradáč, a to na nový potah značky VICTASVJC > 07 Sticky Extra.
Vybral si sílu 2,0 v černé barvě.

Náš recenzent...

  • hraje od 8 let, v kuse a letos mi bude 43 let - tzn. může se pochlubit bohatými zkušenostmi;
  • od roku 2006 do dneška hraje 3. ligu a jednu sezónu si vyzkoušel i úroveň hráčů ve 2.lize;
  • je levák a na bekhendu hraje trávou, se kterou chytá nebo blokuje u stolu;
  • hru má založenou na servisu, obranné hře trávou, s výpadovým topspinem z forhendu. 

A co si myslí o potahu VICTASVJC > 07 Sticky Extra?

Web próza výrobce: VJC> 07 Sticky Extra je moderní hybridní potah vyráběný firmou VICTAS. Díky nové tvrdší textuře japonské houby je potah dokonalou kombinací kontroly a rychlosti. Tvrdě hranné míče s excelentním zrychlením přinesou zvýšení rychlosti, které bude dostávat soupeře pod obrovský tlak. Čínský lehce lepkavý povrch VJC> 07 Sticky Extra otevírá novou dimenzi rotace. Získáte neuvěřitelnou kvalitu v servisu a příjmu a zlepšenou kontrolu při blokování. No nekup to ;-)

Moje subjektivní hodnocení: Potah budu porovnávat k BlueFire M2 od Donicu ve stejné tloušťce a barvě, se kterým hraju už 2 roky. Jak jsem očekával, po rozbalení jsem našel lepivý potah s poměrně tuhou houbou o tvrdosti 47,5°. Struktura houby a je méně porézní a vizuálně se podobá se houbám, které se používaly za éry přelepování. Houba by měla být stejná jako u úspěšného potahu V > 15 Extra, se kterým hraje Koki Niwa. Adhezí potahu jsem byl schopen zvednout míček asi 10 cm,  než odpadl zpátky na stůl.

Koki Niwa

Hmotnost: potah je v ostřihlém formátu  (46 g) cca o 2 g lehčí než Bluefire M2 (48 g) a o 3 g těžší než Rasant Beat (43 g). Vzhledem k větší hustotě tvrdé houby a čínské svršku jsem spíš počítal, že bude potah výrazně těžší.

Rychlost: Vzhledem k výrazně nižšímu katapultu a celkové tuhosti potahu je projev potahu lineární. V pasivních míčcích to moc neletí, ale když se do úderu přitlačí, letí z toho bomba.   

Rotace: Je to zkrátka spinová mašina a podle mne největší deviza tohoto potahu. I ve velmi pomalém úderu jsem schopný dostat do míčku dostatečnou míru rotace.

Katapult: Největší rozdíl oproti ESN potahům je právě v nízkém katapultu. Díky tomu se dají hrát míčky přesněji a do aktivních úderů lze jít s větší silou nebo švihem.

Křivka letu: Rozhodně je nižší, ale překvapivě v kontrech to není tolik znát. Ovšem v topspinech nebo čopu je to znatelné. Zatím jsem si na to úplně nezvykl.  

Přesnost: Díky malému katapultu je potah velmi přesný. V pasivních úderech jako je příjem, pink, blok nebo i flip si dovolím tvrdit velmi přesný potah. U topspinu a drajvu si musím zvyknout na plochou křivku letu a větší závislost na síle úderu. Zatím to v těchto úderech není ideální. 

Tvrdost: Vrchní guma je měkká a lepivá, takže stačí škrtnout o míček a už to točí jak kolotoč na Matějské pouti. Spodní houba je opravdu tvrdá, ale překvapivě dynamická. Takže potah celkově působí tvrdým dojmem.

Trvanlivost: To je jeden z důvodů, proč hledám náhradu za BF M2, který mám po 2 měsících hraní už totálně ohraný a to se prosím bavíme o nějakých 35 hodinách provozu. Zatím na VJC>7 není vidět 8 hodin hraní, uvidíme, co se bude dít dál.

Citlivost na příchozí rotaci: I když bych si myslel vzhledem k točivému topsheetu opak, tak překvapivě potah nesbírá tolik příchozí rotaci a jde ji poměrně jednoduše přetočit.

Citlivost na klimatické podmínky a vlhkost: Zatím úplně netuším. V naší herně na prvním tréninku mi hrál potah báječně,  v chladnu a velké hale v Jablonci, už to taková paráda nebyla. Potah byl znatelně tvrdší s menší dynamikou a plošší dráhou letu. Uvidíme, jak se to bude chovat teď na turnaji na Malé Skále, kde bývá teplo a vlhko.

Servis: Jeden z hlavních důvodů proč se mi tento potah líbí. Do servisu dostanu větší množství rotace než s kterýmkoliv jiným potahem a to je pro moji hru klíčové. Navíc míček při čopu nevyskakuje vysoko a rychle spadne, takže soupeř má minimum šance ho zahrát aktivně.    

Příjem servisu a flip: Je další výbornou vlastností toho potahu. Díky menšímu katapultu, můžu míček umístit, kam potřebuji, nízko nad sítí a při pohybu zápěstím přetočím poměrně snadno soupeřovu rotaci.

Topspin: První spin hraný do čopu je parádní. Velká rotace, můžu ho zahrát volně nebo naopak do něj zatlačit a mám v něm větší sidespin. Trochu se peru středně rychlým spinem, kdy ho musím hrát výš, než jsem zvyklý a tím pádem, tady v tomto úderu poměrně chybuji.   

Kontratopspin: Všeobecně se dá říct, že hra ze střední vzdálenosti a dál od stolu je největší slabinou tohoto typu potahu. Je poměrně těžké najít správný bod kontaktu míčku s potahem při kontratopspinu, tak abych to dal přes síť. Navíc mi tam chybí dynamika evropských potahů.          

Blok a kontr: Tyto údery se hrají velmi lehce a velmi přesně.

Závěr: Potah VJC > 07 Sticky Extra je zkrátka jiný potah než všechny ostatní obvykle vyráběné firmou ESN. Má své silné a slabé stránky. Doporučil bych ho pro hráče, kteří mají hru založenou na rotaci a nelezou moc daleko od stolu. Ti budou nadšení přesností a obrovskou mírou rotace, kterou dostanou do úderu už pouhým zápěstím. Velmi dobrá hratelnost flipu, prvního topspinu a následné nekompromisní zakončení z vás udělá obávaného soupeře. Naopak topspináři hrající ze střední vzdálenosti by se s tímto potahem vyloženě trápili.