Recenze na potah hybridní novinku značky VICTAS!

Tentokrát nám svoji recenzi napsal pan Bradáč, a to na nový potah značky VICTASVJC > 07 Sticky Extra.
Vybral si sílu 2,0 v černé barvě.

Náš recenzent...

  • hraje od 8 let, v kuse a letos mi bude 43 let - tzn. může se pochlubit bohatými zkušenostmi;
  • od roku 2006 do dneška hraje 3. ligu a jednu sezónu si vyzkoušel i úroveň hráčů ve 2.lize;
  • je levák a na bekhendu hraje trávou, se kterou chytá nebo blokuje u stolu;
  • hru má založenou na servisu, obranné hře trávou, s výpadovým topspinem z forhendu. 

A co si myslí o potahu VICTASVJC > 07 Sticky Extra?

Web próza výrobce: VJC> 07 Sticky Extra je moderní hybridní potah vyráběný firmou VICTAS. Díky nové tvrdší textuře japonské houby je potah dokonalou kombinací kontroly a rychlosti. Tvrdě hranné míče s excelentním zrychlením přinesou zvýšení rychlosti, které bude dostávat soupeře pod obrovský tlak. Čínský lehce lepkavý povrch VJC> 07 Sticky Extra otevírá novou dimenzi rotace. Získáte neuvěřitelnou kvalitu v servisu a příjmu a zlepšenou kontrolu při blokování. No nekup to ;-)

Moje subjektivní hodnocení: Potah budu porovnávat k BlueFire M2 od Donicu ve stejné tloušťce a barvě, se kterým hraju už 2 roky. Jak jsem očekával, po rozbalení jsem našel lepivý potah s poměrně tuhou houbou o tvrdosti 47,5°. Struktura houby a je méně porézní a vizuálně se podobá se houbám, které se používaly za éry přelepování. Houba by měla být stejná jako u úspěšného potahu V > 15 Extra, se kterým hraje Koki Niwa. Adhezí potahu jsem byl schopen zvednout míček asi 10 cm,  než odpadl zpátky na stůl.

Koki Niwa

Hmotnost: potah je v ostřihlém formátu  (46 g) cca o 2 g lehčí než Bluefire M2 (48 g) a o 3 g těžší než Rasant Beat (43 g). Vzhledem k větší hustotě tvrdé houby a čínské svršku jsem spíš počítal, že bude potah výrazně těžší.

Rychlost: Vzhledem k výrazně nižšímu katapultu a celkové tuhosti potahu je projev potahu lineární. V pasivních míčcích to moc neletí, ale když se do úderu přitlačí, letí z toho bomba.   

Rotace: Je to zkrátka spinová mašina a podle mne největší deviza tohoto potahu. I ve velmi pomalém úderu jsem schopný dostat do míčku dostatečnou míru rotace.

Katapult: Největší rozdíl oproti ESN potahům je právě v nízkém katapultu. Díky tomu se dají hrát míčky přesněji a do aktivních úderů lze jít s větší silou nebo švihem.

Křivka letu: Rozhodně je nižší, ale překvapivě v kontrech to není tolik znát. Ovšem v topspinech nebo čopu je to znatelné. Zatím jsem si na to úplně nezvykl.  

Přesnost: Díky malému katapultu je potah velmi přesný. V pasivních úderech jako je příjem, pink, blok nebo i flip si dovolím tvrdit velmi přesný potah. U topspinu a drajvu si musím zvyknout na plochou křivku letu a větší závislost na síle úderu. Zatím to v těchto úderech není ideální. 

Tvrdost: Vrchní guma je měkká a lepivá, takže stačí škrtnout o míček a už to točí jak kolotoč na Matějské pouti. Spodní houba je opravdu tvrdá, ale překvapivě dynamická. Takže potah celkově působí tvrdým dojmem.

Trvanlivost: To je jeden z důvodů, proč hledám náhradu za BF M2, který mám po 2 měsících hraní už totálně ohraný a to se prosím bavíme o nějakých 35 hodinách provozu. Zatím na VJC>7 není vidět 8 hodin hraní, uvidíme, co se bude dít dál.

Citlivost na příchozí rotaci: I když bych si myslel vzhledem k točivému topsheetu opak, tak překvapivě potah nesbírá tolik příchozí rotaci a jde ji poměrně jednoduše přetočit.

Citlivost na klimatické podmínky a vlhkost: Zatím úplně netuším. V naší herně na prvním tréninku mi hrál potah báječně,  v chladnu a velké hale v Jablonci, už to taková paráda nebyla. Potah byl znatelně tvrdší s menší dynamikou a plošší dráhou letu. Uvidíme, jak se to bude chovat teď na turnaji na Malé Skále, kde bývá teplo a vlhko.

Servis: Jeden z hlavních důvodů proč se mi tento potah líbí. Do servisu dostanu větší množství rotace než s kterýmkoliv jiným potahem a to je pro moji hru klíčové. Navíc míček při čopu nevyskakuje vysoko a rychle spadne, takže soupeř má minimum šance ho zahrát aktivně.    

Příjem servisu a flip: Je další výbornou vlastností toho potahu. Díky menšímu katapultu, můžu míček umístit, kam potřebuji, nízko nad sítí a při pohybu zápěstím přetočím poměrně snadno soupeřovu rotaci.

Topspin: První spin hraný do čopu je parádní. Velká rotace, můžu ho zahrát volně nebo naopak do něj zatlačit a mám v něm větší sidespin. Trochu se peru středně rychlým spinem, kdy ho musím hrát výš, než jsem zvyklý a tím pádem, tady v tomto úderu poměrně chybuji.   

Kontratopspin: Všeobecně se dá říct, že hra ze střední vzdálenosti a dál od stolu je největší slabinou tohoto typu potahu. Je poměrně těžké najít správný bod kontaktu míčku s potahem při kontratopspinu, tak abych to dal přes síť. Navíc mi tam chybí dynamika evropských potahů.          

Blok a kontr: Tyto údery se hrají velmi lehce a velmi přesně.

Závěr: Potah VJC > 07 Sticky Extra je zkrátka jiný potah než všechny ostatní obvykle vyráběné firmou ESN. Má své silné a slabé stránky. Doporučil bych ho pro hráče, kteří mají hru založenou na rotaci a nelezou moc daleko od stolu. Ti budou nadšení přesností a obrovskou mírou rotace, kterou dostanou do úderu už pouhým zápěstím. Velmi dobrá hratelnost flipu, prvního topspinu a následné nekompromisní zakončení z vás udělá obávaného soupeře. Naopak topspináři hrající ze střední vzdálenosti by se s tímto potahem vyloženě trápili.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení