V pátek 27. května 2022 budeme mít na naší modřanské prodejně ZAVŘENO. Poslední balíčky půjdou ve čtvrtek 26. května ve 12 hodin, pak zas v pondělí 30. května. Děkujeme za pochopení.

Recenze Romana Žydyka na potah andro Hexer Grip v zelené barvě!

Moc rádi bychom poděkovali Romanovi Žydykovi a Ondřeji Horákovi za moc pěkně zpracované recenze.
Pravda, chvíli nám trvalo, než jsme je zveřejnili, tak snad nám kluci prominou... :-)
Dnešní díl je Romanův a věnuje se zelené variantě potahu andro Hexer Grip.
Příště to bude o Rasanteru R48 a Hexer Powergrip - oba v zelené barvě - z pera Ondřeje Horáka.. 

"Tvrdý nebo měkký? Tvrdý tlustý nebo tenký? Tvrdý tlustý červený, zelený, fialový, růžový nebo modrý?
Rozhodování dnes není jednoduché, a proto se vám pokusím poslední volbu (snad) trochu zjednodušit pomocí krátkého porovnání mezi hrou červeným a zeleným potahem.
Pro tento test jsem dostal k dispozici andro Hexer Grip v tloušťce 2.1 mm, tedy max.

IMG_6749

Z technického hlediska se potahy v obalu lišily v hmotnosti o 2 g ve prospěch (lehčí) zelené novinky. Bez obalu se však rozdíly smazaly a oba potahy vážily shodně 68 g, což je příjemná hmotnost na sílu max.

IMG_6750IMG_6751

 Povrch (vrchní guma) mi připadaly stejné – možná zelená vypadala nepatrně matněji.

IMG_6758

IMG_6752

Patrnější rozdíl však byl poznat na struktuře houby, kdy u zelené varianty byla houba hustší (s menšími otvory). Na omak však, paradoxně, zelená verze působila měkčím dojmem.

IMG_6760IMG_6760

Po zhodnocení technické stránky jsem nevěděl moc, co od potahu tedy vlastně čekat – bude díky hustotě tvrdší a rychlejší, nebo dle tvrdosti “na omak” bude měkčí a pomalejší?

Po několika tréninkách (testováno na celodřevu Xiom Offensive S) jsme společně s kolegy, které jsem nechal novinku také otestovat, dospěli v podstatě ke stejnému závěru – zelená verze:

  • působí měkčím dojmem než červená,
  • je pomalejší než červená,
  • je méně “ostrá” = méně náchylná na příchozí rotaci než červená.

Pokud bych tak měl shrnout tyto dva potahy, tak bych jasně viděl červenou na dominantní stranu (forehand většinou) a zelenou na backhand. Pravidla však toto neumožňují, a tak bude záviset, jak hraje černá verze – pokud by byla ostřejší, pak bych volil černou na dominantní stranu, zelenou na slabší a naopak.

Na závěr bych rád podotknul, že výsledek, že zelená nehraje stejně jako červená není (by neměl být) nijak překvapující, jelikož rozdíly jsou i mezi černou a červenou, což je dáno samozřejmě jiným druhem barviva, které způsobuje mírně odlišné vlastnosti."

IMG_6764IMG_6765IMG_6766

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení