Jsme zpět z dovolené a fungujeme klasicky - pondělí-pátek 8-14 hodin.

Jak lepit potahy jako profík?

Sympatický hráč ze Senegalu, člen andro pro team týmu - Iba Diaw - Vám ukáže, jak lepí potahy profíci!

Český překlad:

Vítejte u mého prvního „vzdělávacího videa“, tzv. tutoriálu!

Téma pro hráče je více než aktuální, a to jak nalepit svojí raketu, aby byl povrch souvislý bez měkčích či tvrdších míst?

Tak začněme:

Potřebovat budete prkno, dva potahy, ochrannou pásku a nůžky - já používám lepidlo andro Turbo Fix, potahy andro Rasanter R48, prkno andro Gauzy SL OFF a pásku andro CI.

 1. Naneste na potah menší dávku lepidla – stačí množství ve velikosti mince – a důkladně ho rozetřete pomocí molitanové houbičky v klipsu prakticky do ztracena.
 2. Poté udělejte to samé i s druhým potahem, opět si dávejte pozor na perfektní rozetření lepidla.
 3. Aplikujte ještě menší množství lepidla na prkno a znovu rozetřete.
 4. Doporučuji nechat zaschnout lepidlo alespoň po dobu dvou hodin. Nejlepší je si počkat na uschnutí celou noc – já sám to tak dělám.
 5. Dostali jste se až sem, můžete položit potahy na prkno. Já sám osobně používám loket, nicméně dá se použít i např. váleček nebo roller.
 6. Přiložte spodní hranu potahu na prkno přímo nad začátek držátka, jemně potah přitlačte k prknu.
 7. S citem natáhněte potah na zbytek prkna – např. pomocí výše zmíněného lokte či válečku.
 8. Odstřihněte nežádoucí potah kolem hrany pálky.
 9. Opět jemně stlačujte potah loktem, event. válečkem po dobu několika sekund – docílíte tím perfektního přilnutí potahu k prknu.
 10. Zopakujte body 6.-7. při lepení druhé strany.
 11. Nyní přichází na řadu ochranná páska.
  • Zde je jeden tip pro případ, že Vám často rozhodčí kontrolují Vaši pálku. Aby nedošlo k poškození potahů při sundání pásky, stačí, aby páska nebyla k prknu tolik „přilepená“. Pomoci Vám k tomu může tento krok – nejdříve si odměřte délku hrany pálky, odstřihněte potřebnou míru pásky a pak ji několikrát (ideálně třikrát), nalepte na desku stolu. Tím ji trošku obrousíte, nebude tolik spojená s raketou a nebude hrozit poničení potahů při jejím četnějším sundavání.

Nyní je pálka perfektně nalepená, bez jakýchkoliv „měkčích“ míst.

Budeme rádi, když dáte u tohoto videa palec nahoru, že se Vám líbilo, a začnete sledovat i youtube kanál tohoto talentovaného sympaťáka!