DOVOLENÁ od soboty 20. 7. do úterý 30. 7. 2024! Poslední balíčky budeme balit v pátek 19. 7. v deset hodin ráno.

Recenze na celodřevěná prkna značky andro - část druhá!

Druhá část recenze na celodřevěná prkna značky andro se bude týkat relativně nového prkna Gauzy BL7 OFF!
Bravurně nám ji sepsal opět Ondřej Horák - moc za recenzi děkujeme a těšíme se na další spolupráci!

První část této série si můžete přečíst zde.

Gauzy BL7 OFF
"S příchodem Simona Gauzyho do teamu andro vznikla jeho signature série, v níž dá se říct, každý najde něco pro sebe.
Tři celodřeva, jedno prkno s kompozitem (kevlarkarbon). Dvě z celodřev (BL5 ALL a BL7 OFF) spadají do méně drahé Basic Line, zástupcem střední třídy High Line je Gauzy CO OFF a v Supreme Line nalezneme nástroj, který je volbou samotného Simona, tedy Gauzy SL7. Specifikem této řady je původ výroby ve Švédsku, většina ostatních prken andro se vyrábí v Německu a některá v Japonsku.

Gauzyho série dřev se vyznačuje i drobně jiným vzhledem. Dvě celodřeva jsou laděna do různých odstínů francouzské trikolóry, dvě vyšší prkna si ponechávají pouze jiný styl ručky, podlouhlou „čočku“ s Gauzyho jménem a označením modelu. Jiná výroba je na některých detailech dřeva znát – například ručka je u Gauzy modelů nápadně hrubší a méně „opracovaná“. U hlavy prkna nějaké nedostatky v tomto směru nepozoruji, takže může jít o záměr či standard výroby. Někomu může hrubší materiál vyhovovat kvůli lepšímu odvodu potu nebo pocitu větší „neklouzavosti“. Hlava je pokryta barvou, což může posloužit i jako ochranná vrstva proti vytrhávání dýh při strhávání potahů.

G_7_0

U BL7 bych obecně čekal, že jde v této řadě o prkno potenciálně zajímavé pro nejširší spektrum hráčů. Toto sedmivrstvé ofenzivní dřevo má konstrukci Limba, Balance foil, Abachi, Abachi a celkovou tloušťku 5,9 mm. Na sedmivrstvé celodřevo se nejedná tedy o přílišnou šířku, většinou tato prkna mívají přes 6 mm (např. Persson Powerplay 5,2 mm, Clipper 6,6 mm, Korbel SK7 6,7 mm). Možná je celková šířka ovlivněna tím, že jako druhá vrstva se v prknu vyskytuje „balanční“ fólie, ta tedy není tak široká, jako samotná vrstva dřeva, a to snižuje celkovou tloušťku. Váha mého kusu je na pomezí 89 a katalogových 90 g.

Herně se Gauzy BL7 chová jako velice příjemné sedmivrstvé celodřevo se slušným tempem. Prkno bych zařadil mezi tužší, řekl bych, že je na tom podobně jako výše zmínění zástupci 7ply. Prkno má drobné vibrace, ale pro pocit nerušivé (a to je opravdu hodně řeším). Oproti Timberům mi přijde drobně rychlejší, ale možná to dělá spíše oblouček prkna, který je značně přímější. Jednoznačná dominanta prkna je blok. Právě díky nižší letové křivce je toto dřevo naprosté blokovací monstrum. Tam, kde jindy člověk jde do příchozího topspinu opatrně, aby míček vrátil na stůl, je možné s Gauzym BL7 přitlačit a přemýšlet nad umístěním. Velice silné je i v kontru. Při hře otvíracího topspinu je třeba mít na paměti nižší oblouček, ale tento úder také neztrácí na jistotě.

Pocitově velice příjemné a zajímavé prkno, které mi přijde o drobek agresivnější než jeho ostatní kolegové z Basic Line (možná s výjimkou Timber 7 OFF/S, s tím nemám zkušenost). Prkno bych volil, podobně, jak uvádí i katalog, pro ofensivně laděného hráče, pro kterého není problém přecházet z pasivnějších situací do silného protiútoku."

G_7_1G_7_11G_7_2