Recenze na celodřevěná prkna značky andro - část finální!

Pokud nás sledujete na Facebooku nebo občas zavítáte na naše webové stránky, určitě víte, že dlouhodobě spolupracujeme s talentovaným recenzentem materiálů Ondřejem Horákem, kterému jdou kvalitní hodnocení stolně tenisových produktů jako po másle!

Ve spolupráci se značkou andro jsme nyní nechali Ondru otestovat celkem 3 celodřevěná prkna z andro produkce.

Zatím dostupné recenze na téma celodřeva byly tyto:

Dnes publikujeme Ondřejovu poslední recenzi na toto téma - přesně řečeno na prkno andro Timber 7 OFF!

T7_1

Vám přejeme pěkné čtení a Ondřejovi moc děkujeme za spolupráci!

"Poslední prkénko, na které se prozatím podívám, je koncepčně velice zajímavé. Jde o Timber 7 OFF, který by dle katalogového rozdělení andra měl být jedním z pomalejších modelů v základní Basic Line, a to i přes svou sedmivrstvou konstrukci. 

Timber 7 OFF
Prknem, ke kterému se nyní dostáváme, je sedmivrstvé celodřevo Timber 7 OFF. V sérii Timber nalezneme ještě sourozence Timber 7 OFF/S, který na rozdíl od zmíněného prkna disponuje vyšší rychlostí OFF+, o tom teď řeč nebude.

Timber 7 OFF zaujme už od počátku svým krásným vzhledem. Šedo-žlutá ručka je doplněna tmavším dřevem na povrchu, což působí opravdu luxusně. Z boku si můžeme všimnout, že se navíc tmavé dýhy v kompozici střídají se světlými. Tmavší zabarvení indikuje využití temperovaných dýh, které vznikly stejným technologickým způsobem, jako dřevo pro dřívější sérii Temper Tech. Složení je Limba THERMO, Ayous THERMO, Ayous, Ayous THERMO s celkovou šířkou prkna 6 mm. Katalogová váha je cca 90 gramů, můj kus měl celkem nestandardních 81 g.

T7

Herně se prkno chová celkem klasicky pro sedmivrstvé celodřevo. Oproti Timberu 5 má nižší oblouk a je značně přímější. Co se týče rychlosti, tak mi přijde podobná, ale svou roli hraje právě geometrie letu. Otvírací topspin je nutné hrát s trochu větší silou, ale jeho plošší let může být nepříjemnější i pro soupeře. Ač je značkou andro prkno doporučeno pro všestranné topspináře, já cítil jeho silnou stránku především v rovné hře a kontru. Prkno jsem testoval s dobře známými potahy Hexer a přišlo mi, že celé kombo bylo méně senzitivní na příchozí spin. Rychlý a agresivní drive se tak na chvíli tréninku stal takřka univerzálním úderem, kterým se dalo „prorazit“ více, než bych sám očekával.

Souhlasím, že prkno se hodí spíše pro hru u stolu, k čemuž přispívá i jistý blok, pink a obecně jen velice drobná pružnost dřeva. Timber 7 OFF je tak dalším zajímavým zástupcem řady Basic Line, která v nízkém rozpočtu otvírá široké možnosti výběru. Doporučil bych ho hráči, který nechce ztratit cit, ale zároveň sám vyznává silověji založený styl hry."

T7_2T7_3