Jsme zpět z dovolené a fungujeme klasicky - pondělí-pátek 8-14 hodin.

Recenze na celodřevěná prkna značky andro!

Recenze na celodřevěné prkno značky andro jménem Timber 5 OFF od Ondřeje Horáka!

"Značka andro v roce 2018 zúžila repertoár svých dřev, což známe už z videa od Tabletennisdaily. Původně počet spadl na 22 různých prken. Poté se však andro spojilo s francouzskou hvězdou, Simonem Gauzym, a další 4 prkna série Gauzy přibyla. Současný stav je tedy na 26 kouscích, které spadají do tří cenových řad – základní Basic Line, vyšší High Line a nejvyšší Supreme Line. Bohužel od těchto změn uplynula celkem doba a o celodřevech andro se takřka nikde nic nedočteme (o to spíše o nižší řadě, která by měla být co nejblíže lidem). Tak to změníme a na tři zástupce řady Basic Line se trochu podíváme.

Společně s rebrandingem a zúžením nabídky se změnily i krabice, které jsou u všech současných řad podobné (vyjíždějící pevná část nesoucí prkno v papírovém obvodu) a vypadají velmi pěkně. Prkna série Timber mají jednoduchý čistý design a v jejich spektru by si každý rozvíjející hráč měl najít své – od DEF prkna, přes pětivrstvé ALL+, 5 vrstvé OFF až po sedmivrstvé OFF a OFF+.

T5

Prkno andro Timber 5 OFF
Kde začít? Tak to vezměme takříkajíc od základu. Za základní prkno nabídky považuji andro Timber 5 OFF.
Toto pětivrstvé ofenzivní prkno se skládá z dřevěných vrstev Limba, Ayous a středu Kiri. Tyto druhy dřev jsou nejčastěji používané ve světě stolně tenisového materiálu, což říká samotné andro a rozhodně tak šlo o sázku na jistotu. Za velice podstatnou považuji také celkovou tloušťku tohoto prkna, které má 6,3 mm. To je pro 5vrstvé celodřevo relativně dost (varianty např. Samsonov Alpha 5,5 mm, Korbel 5,9 mm, Xiom Offensive S 6,1 mm). Za velice pozitivní považuji navíc to, že se šířka nepodepisuje na váze prkna. V katalogu uváděná váha je cca 83 gramů, můj kousek má 81 g. 

Na to, že se jedná (v tomto i dalších případech) o nejnižší řadu Basic, tak mě překvapila vysoká kvalita zpracování. Vše působí naprosto perfektně, povrch hlavy je krásně hladký, rovná ručka je spíše zaobleného tvaru a její povrch je až neuvěřitelně hladký. Zde závisí především na osobních preferencích, ale za mě super. I jednoduchý, čistý design a kombinace světle šedé a modré snad nemůže nikoho urazit.

T5_1

Dlouhodobě jsem zvyklý na kompozitní feel (Treiber FI OFF) a upřímně jsem čekal prostě nevýrazné celodřevo, co splní svůj účel, nezaujme, nezklame. Při hře mě čekalo velice příjemné překvapení. Prkno je pocitově tužší, absolutně bez vibrací, což jsem snad u jiného dřeva tohoto typu (často i u 7vrstvých kousků) nezaznamenal a což mě skutečně nadchlo. Přenos pocitu míčku do hrací ruky se přibližuje dokonalosti. Vibrace na mě vždy působí spíše rušivě než naopak, opět to spousta hráčů může mít postavené jinak. Dřevo je velice citlivé, hra nad stolem je přesná. Oblouk při topspinu je střední až lehce vyšší. V blocích je jistota a projevují se vlastnosti typické právě pro čistá 5vrstvá dřeva – prkno je schopné část příchozí energie i rotace „absorbovat“, což výrazně zvyšuje jistotu. Samozřejmě je vždy mince o dvou stranách a zároveň to znamená, že blok není tak agresivní a poskytuje i soupeři drobně více času.

Co se týče rychlosti, dřevo považuji skutečně za klasické OFF s dobrou kontrolou. Hra u stolu mi přišla jistá bez nutnosti jakkoliv brzdit ruku. Dále od stolu jsem problém s doletem míčku nepocítil, když člověk zahraje úder poctivě, ve správném načasování, hra 1–2 metry za stolem není problém. Prkno je absolutně vyvážené pro všechny herní situace a hrát s ním mě prostě bavilo."

Ondřejovi za recenzi moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci!
Pokud jste četli pozorně, víte, že se jedná o minisérii recenzí na téma celodřeva.
Aby Vám žádná její část neunikla, sledujte náš facebookový profil.

T5_2

T5_3

10210402_blade_Timber_7_off_basicline_front_72dpi_rgb