DOVOLENÁ od soboty 20. 7. do úterý 30. 7. 2024! Poslední balíčky jsme zabalili v pátek 19. 7. v deset hodin ráno, další budeme balit až ve středu 31. 7. 2024. Děkujeme za pochopení.

Recenze od Ondřeje Horáka na novou barvu modelu andro Cross Step 2!

Svůj pohled na boty andro Cross Step první generace jsem dával dohromady před nějakými čtyřmi lety a nyní se mi naskytla možnost vyzkoušet druhou generaci téhle boty. Možnost sledovat vývoj je za mě skvělá, a to nejen proto, že boty první generace stále pro tréninkové potřeby využívám. O kvalitě z pohledu zpracování a výdrže materiálu tedy v mém případě nemůže být debat. Boty jeví známky běžného opotřebení na několika místech uvnitř, kde dochází k nějakému mechanickému ošoupání kontaktem s nohou.

andro Cross Step 2 jsou tedy nástupcem postaveným na odzkoušené první generaci. Boty andro Cross Step 2 jsou v tuto chvíli k dostání ve třech klasičtějších barevných kombinacích (černo-červená, šedo-zelená a bílo-modrá) a jedné speciální (bílo-perleťové s označením hologram). Podrážková platforma vychází z předchozího modelu celkem důsledně. O stabilitu nohy se stará tvrdý průhledný plast (TPU+) ve středu chodidla, pohodlí (zejména v zadní části boty, na patě) zajišťuje pěnová část, tzv. 3D sole. Tvarování měkčí části podrážky, která je v kontaktu s povrchem, je také stejné – hodně členité, pro dobrý záběr. Neklouzavost na různých površích od taraflexu po lakované parkety zaručena. V úplném středu chodidla zůstal také onen průhledový větrací otvor, kterým dále doplňují 3 menší v přední části podrážky.

32

Horní stranu boty kryje jednodílný plášť z umělého materiálu. Zde jsem se upřímně bál nejvíce nějakého podléhání mechanickému opotřebení, protože u sportovní boty v místě za prsty dochází k velké námaze a neustálému ohýbání. I tady boty obstály na výbornou, takže stejnou konstrukci považuji za osvědčenou.

Kde cítím asi jedinou výraznější změnu je vyměkčení boty molitanem, zde mi přijde, že druhá generace má trochu navrch. Jazyk i ostatní měkčené části jsou trochu „naducanější“, což ještě trochu zvyšuje celkový komfort. Drobné osobní zjištění, které se mi osvědčilo, je brát si stolně-tenisové boty o půlčíslo menší, než mám běžnou velikost. Tenhle typ bot se v krátkém čase vytvaruje podle nohy a je mi pohodlnější, když boty pak padnou perfektně a noha nemá moc prostoru k pohybu navíc. Opět zde platí velice dobrý poměr kvality a ceny, jak už je u značky andro pravidlem.

56

Ondřejovi moc za recenzi děkujeme a těšíme se na další spolupráci.